Księga gości
 
ilość wpisów w księdze: 3934

www.muzeumpgr-bolegorzyn.neostrada.pl

Witamy w księdze pamiątkowej Muzeum PGR w Bolegorzynie

Pozostaw proszę po sobie ślad


autor
miejscowość
email
Facebook
strona www
twój wpis


 
strona: wstecz [1-389] [390][391][392][393][394] dalej
autor: KINGA
miejscowość: CZAPLINEK
wpis z 2013-09-08 18:03:22
CD. tak chce zmanipulować spostrzeganie naszych działań, to czasami brak sił do dalszego istnienia. Autorze "ja" może warto byłoby zając się rozliczaniem osób, które przyczyniły się do upadku PGR-ów i odebrali tym samym ludziom środki do życia. Może warto zasięgnąć troszkę historii i zając się przeszłością a nie psuć przyszłość, która mam nadzieję czeka nasze Muzeum. W tym miejscu wyrazy wielkiego szacunku i szczere gratulacje dla Sołtysa Wsi za siłę, odwagę i gotować do dalszego działania, a osobą współpracującym niskie ukłony za chęć i wiarę w to że robią coś wartościowego, mimo wszystko i mimo tak obrzydliwych, kłamliwych opinii. A autorowi postu życzę szybkiego odnalezienia w sobie odruchów człowieczeństwa i odrobinę skruchy, bo żałosne jest "sr... w swoje gniazdo" i nie wspieranie idei która jest tworzona przez własną społeczność.
autor: KINGA
miejscowość: CZAPLINEK
wpis z 2013-09-08 17:48:36
Żenująca wypowiedz autora "ja" wzbudziła we mnie ogromny nie smak. Jestem osobą, która bezpośrednio pracowała przy otwarciu Muzeum, poświęcając swój czas, pieniądze, rezygnując ze swoich spraw i priorytetów, dla idei bez szukania poklasku i wdzięczności. Pracowałam bo chciałam, bo czułam taką potrzebę. Niejednokrotnie osoby pracujące tak były doceniane i z rozmów przy współpracy z nimi wyczuć można było radość, dumę i poczucie, ze robią coś ważnego. Słychać było odgłosy negatywne, ale nie w tym miejscu (na obrzeżach obiektu). Uroczystości rocznicowe organizowane były zawsze dla wszystkich,po uroczystościach często robiono festyny. W tym roku patronat nad uroczystością sprawował Starosta drawski i Urząd Marszałkowski ze względu na uroczystości jubileuszowe 15-lecia Powiatu Drawskiego, stąd forma imprezy jaką można było obejrzeć. Przygotowania są zawsze ciężkie i stresujące. Nie wyobrażam sobie, żeby osoba pod nazwą autor "ja" mogła być świadoma tego jak pracuje się w Muzeum, skoro wydaje tak poniżające osądy w kierunku innych osób. Skoro w tym miejscu chce stać się obrońcą ludu, niech startuje w wyborach na sołtysa wsi i pokaże na co go stać. Dlaczego osoba, która tak bardzo poświęciła się stworzeniu czegoś ważnego jest szkalowana? Bo Muzeum przetrwało, choć nie dawano nam szans? Dzięki Pani Sołtys Bolegorzyn jest miejscem odwiedzanym, zadbanym, czystym i pozytywnie odbieranym przez turystów. Osoby młode mogą wykazać się pracując w Muzeum i nie koniecznie odbieram ich jako osoby które coś straciły lub czują się niedowartościowane. Autor postu powinien znaleźć sobie forum dla "ludzi złych, pozbawionych odruchów ludzkich i mściwych" i tak wylewać swoje żałości. A "nasze" Muzeum pozostawić w spokoju i pozwolić działać tym ludziom którzy chcą coś robić, a nie bezimiennie krytykować w internecie! Niejednokrotnie odmawiano nam pomocy i z pewnością zostanie nam ona odmówiona w przyszłości ale najważniejsze to iść do przodu, ale skoro autor postu (mieszkaniec Bolegorzyna -tak wynika z podpisu) tak chce zmanipul
autor: do \"ja\"
miejscowość:
wpis z 2013-09-07 17:21:37
Do "ja", to nie jest miejsce na czyszczenie swojego sumienia ze swoich kompleksów. Skoro tak bardzo osoba "ja" czuje się nie doceniona niech się wypowie po imieniem i nazwiskiem, to może wtedy będzie wiadomo komu nalezą się podziękowania. Jeśli natomiast osoba "ja" nie podpisuje się to znaczy, że raczej nie integruje się z osobami zajmującymi się pracą w muzeum, a co można między wierszami wyczytać żywi niechęć (delikatnie mówiąc) do tej idei. Skoro osoba "ja" twierdzi, że nie ma podziękowań dla osób, które przyczyniły się do organizacji i powstania muzeum, to oznacza, że sam nie bywa na tych uroczystościach, a jeśli jest to nie słucha a co gorsza jest jak szpieg, który później wylewa pomyje na stronie, która jest stworzona do wydawania pozytywnych opinii na temat organizacji. Skoro tak bardzo rodziny popegeerowskie zostały skrzywdzone poprzez powstanie muzeum, to niech osoba "ja" w tym miejscu im podziękuje, to będzie bardziej na miejscu niż pomówienia w kierunku władz i Pani sołtys. Zorganizowanie takich obchodów to kilka tygodni pracy, i wykładanie pieniędzy niejednokrotnie z własnej kieszeni (dla idei) a na uroczystości, poświęcanie swojego czasu bezinteresownie ale z chęcią i oczekiwanie, czy mieszkańcy Bolegorzyna z łaski zechcą przyjść i wspólnie cieszyć się tym co udało się stworzyć. W dniu uroczystości oczekiwania są już zbyteczne, jest kilka osób miejscowych, a później stek ironicznych komentarzy jak to "sfera wyższa" się bawi. Osoba "ja" poczucie własnej wartości trzeba w sobie mieć a nie budować poprzez krytykę innych. najłatwiej jest obserwować, nic nie robić a później krytykować i cieszyć się, ze wyraziłem swoją opinie pod imieniem "ja". Radzę popracować nad osobowością, a tych których należało docenić doceniono oficjalnie na uroczystości, chyba ze osoba "ja" została pominięta i stąd te żałości>

autor: ja
miejscowość: bolegorzyn
wpis z 2013-07-21 12:16:21
zdaje sie, ze wszyscy Ci panstwo, ktorzy tak pozytywnie wyrazaja sie na temat muzeum nie zdaja sobie sprawy ile trudu kosztowalo stworzenie tegoz obiektu przez zwyklych, szarych pracownikow. ale nie to jest wazne, wazne jest to, ze nie zostali docenieni. obchody rocznicy organizowane co roku przez pania soltys i podobne jej osoby nie sa organizowane dla tych, ktorzy tworzyli swego czasu spolecznosc prg-owska, oni sa odtsawieni na dalszy plan. wazni sa goscie, ktorzy przyjezdzaja z dalekich stron i besiaduja wraz z pania soltys, radnymi i z wojtem na czele i szczyca sie jaki to wspanialy pomysl udalo im sie zorganizowac. zenada! a zwykly, szary obywatel, dzieki ktoremu 'interes' sie krecil jest odstawiony na bok. uroczystosci te nie sa dla nich, lecz dla pasibrzuchow i darmozjadow czerpiacych korzysci z rodzin popegeerowskich. najgorsze jest jednak to, ze Ci ludzie pozwalaja sobie na takie traktowanie i ponizanie przez 'wyzsze sfery'. koniec!!
autor: maria
www.produkty.lottonet.pl/
miejscowość:
wpis z 2013-06-20 09:00:33
Bardzo interesująca strona! Serdecznie polecam!
autor: Popecki
miejscowość: Cieszyn
wpis z 2013-02-25 19:37:53
Fajne to macie. Trzymajcie to by przetrwało.
autor: Mateusz
matinho.tnb.pl
miejscowość: Krasnystaw
wpis z 2013-02-16 20:56:39
Pozdrawiam wszystkich ludzi o wspólnej pasji którzy przyczynili się do powstania tego muzeum. Bardzo ucieszyłem się gdy się o nim dowiedziałem. To bardzo dobrze, że są jeszcze w tym kraju ludzie którzy chcą zachować chociaż ten mały kawałeczek dawnego życia na wsi, nieco mniej zmechanizowanego w porównaniu do współczesności. Niech młodzi wiedzą, że kiedyś nie było tak że 90% robót wykonasz nie wysiadając z ciągnika. A więc gratuluję i życzę wam tego, by na zawsze był tam ktoś kto będzie zainteresowany utrzymywaniem tego wszystkiego w takim stanie jakim jest, po za tym miło byłoby gdybyście poszerzyli nieco np. park maszyn, bo niewątpliwie brakuje wam jeszcze kilku poważnych symboli PGR (np. słynny Bizon). Pozdrawiam!
autor: Jacek
miejscowość: Warszawa
wpis z 2012-12-05 16:12:03
Rewelacja! Byliśmy całą rodziną i naprawdę muzeum zrobiło na nas pozytywne wrażenie. Cieszymy się że nie pochwala tamtego systemu, a jedynie przybliża dla młodego pokolenia i przypomina starszemu jak to kiedyś było. Oprowadzał nas bardzo miły Pan w siwych włosach (imienia nie pamiętamy) naprawdę człowiek z ogromną wiedzą o tamtych czasach. Zainteresował swoją mową nawet moje dzieci, które przecież w tamtych czasach jeszcze po świecie nie chodziły. Mam nadzieję, że zrobicie coś z tą stroną internetową, ponieważ nadaje się już tylko do muzeum. Brak aktualizacji od 2008 roku to troche przesada.
autor: Jarczyn
miejscowość: Jaworzno
wpis z 2012-12-05 16:08:55
Swietnie!!!
autor: ltb
art.fabryka-sklepow.com/
miejscowość:
wpis z 2012-10-30 13:21:14
Baza ofert i informacji biznesowych z całego kraju. znajdź wiadomości dotyczące Twojego regionu.
strona: wstecz [1-389] [390][391][392][393][394] dalej

net3.pl księga gości w 3 minuty!
...

Darmowe księgi gości gwarantują:

gastrolog Warszawa | kurs astrologii | dermatolog Warszawa |