Księga gości zespołu Holy Water
ilość wpisów w księdze: 19


autor
miejscowość
email
twój wpis


 
strona: wstecz [1][2] dalej
autor: Michal
miejscowość: Paslek
wpis z 2016-09-05 13:02:08
Serdeczne pozdrowienia dla calej kapeli.
autor: RnR Doctor
miejscowość: Warszawa
wpis z 2015-11-02 23:10:41
Holy Water-Mania Wolności-2015
Właśnie dotarła do mnie przesyłka z "cieplutką" płytką Łomżyńskiego blues-rockowego zespołu Holy Water. Zespół powstał 20 lat temu, ale dopiero teraz ukazał się ich pierwszy krążek. Dowodzony przez niezwykle zdolnego gitarzystę Bernarda Krasuckiego band proponuje soczysty materiał odnoszący się w sposób naturalny do twórczości Breakout z pierwszych lat działalności, ale też brytyjskiej sceny bluesowej z przełomu lat 60/70. Soczyste selektywne brzmienia i zróżnicowane kompozycje mogą stać się dobrym towarzystwem nie tylko na jesienne dni. Dzięki wokalistce Jolancie Baranowskiej muzyka przenosi nas w dość intymne kiedy trzeba rejony bluesowej poetyki, czasami jednak osiąga prawdziwie motoryczna pulsację pełnokrwistego motocyklowego grania. Jej ekspresja przypomina troche Mire Kubasińską, czasami zaś Adę Rusowicz. Całość "podsypana" jest popiołem i pewną szorstkością dającą odczucie prawdy tak istotnej w tego typu muzyce. Skład uzupełnia grający na basie od początku z Benem Sławek Trzcianka i melodyczny perkusista Paweł Czerwonko. Warto zapamiętać ten stylowy zespół i ich pierwszą płytę 'Mania Wolności". Miałem okazje zobaczyc ich na żywo...prawdziwe nuty istnieją i rodzą się wszędzie...np w Łomży.
RnR Doctor
P.S. Konkurs na forum Classicowcy z nagrodą niebawem. Nagrodą jest płyta Holy Water.
autor: RnR Doctor
miejscowość: Warszawa
wpis z 2015-10-02 18:21:39
To był wspaniały czas, kiedy w Samotni pod Żelaznym Koniem u Bena spędziliśmy wieczór z muzyką Holy Water. Wspaniała atmosfera, piękna okolica i niezapomniana muzyka. Przybyli jeźdźcy i ich Harleye już nie mogą doczekać się Pożegnania Lata z Holy Water w przyszłym Ro(c)ku. Pozdrawiamy.
autor: Pani śpiewająca vel Jolusia
miejscowość: Umza
wpis z 2013-09-05 00:17:01
Fajna dyskusja się wywiązała. Miło nam ,że mamy tylu sympatyków. A wrogowie też muszą być, bo inaczej nie byłoby równowagi w przyrodzie. Wszystkim dedykuję fragmenty
z "Monachomachii" : Już to ostatnia pieśń, mili ojcowie,

Miejcie cierpliwość, czekajcie do końca.

Jeśli czujecie niesmak w przykrej mowie,

Znalazł się krytyk, znajdzie się obrońca.

Po cóż się gniewać? Wszak astronomowie

Znaleźli plamy nawet wpośród słońca.

W szyszaku, w czapce, w turbanie, w kapturze,

Wszyscyśmy jednej podlegli naturze.
Czytaj i pozwól, niech czytają twoi,

Niech się z nich każdy niewinnie rozśmieje.

Żaden nagany sobie nie przyswoi,

Nicht się nie zgorszy, mam pewną nadzieję.

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi,

Niechaj występek jęczy i boleje.

Winien odwołać, kto zmyśla zuchwale:

Przeczytaj - osądź. Nie pochwalisz - spalę.
autor: Fan
miejscowość: Łomża
wpis z 2013-08-20 10:22:27
Zupełnie nie zgadzam się z wypowiedzią „małego”. Byłem na kilku koncertach zespołu, także na Gościńcu. Chłopy za długo grają i za dobrze wiedzą co to muzyka, żeby mogli sobie odpuścić! Chociaż można by dyskutować nad trafnością doboru repertuaru na taką imprezę! Oczywiście koncerty są lepsze i gorsze jak w każdym zespole, ale występ na Gościńcu zdecydowanie nie zasługuje na ocenę jaką wystawił "mały". Może kolega funkcjonuje wokół innej estetyki wokalnej i muzycznej, więc tego typu granie i śpiewanie drażniło jego uszy ?!Może miał zaburzoną percepcję?! A może kierowały nim inne względy, niekoniecznie natury muzycznej?! Można przyczepić się różnych rzeczy, ale na pewno nie występu na Gościńcu. Pozdrawiam cały zespół i życzę wytrwałości oraz coraz lepszych koncertów.
autor: Zosia-samosia
miejscowość: łomża
wpis z 2013-08-01 11:40:40
Byłam na Gościńcu łomżyńskim.Holy Water-super kapela.Słychać profesjonalizm i duszę do grania.Miałam ciarki słuchając ich.Bardzo fajny zespół,a perkusista....mniam,dobre,mocne brzmienie.Słychać...zawodostwo w uderzeniu,hmmm
ps.chciałabym się odnieść do wpisu mojego poprzednika:dlaczego tak zawsze musi być,że są na świecie zazdrośni ludzie,ludzie z "małym" ego,jak nick "Fałsz i niezgranie totalne" jak napisałeś-człowieku umyj uszy albo idz posłuchać disco polo.Pozdrawiam.
autor: mały
miejscowość: łomża
wpis z 2013-07-22 14:53:40
Super występ Chłopy nauczcie się grać i śpiewać, a potem występować. Nierówno, fałsz i niezgranie totalne. No, spoko brzmienie, ale uczyć się a potem do ludzi bo trochę żenująco to wyglądało.
autor: matlak
miejscowość: Łomża
wpis z 2013-07-22 09:44:46
Widziałem koncert na Gościńcu w Łomży.SUPERR!Gdzie można dostać Waszą płytę.Pozdrawiam.
autor: JEŻE
miejscowość: TARNÓW
wpis z 2012-02-24 16:30:16
Pozdrawiamy

www.uwaganajeze.pl
autor: zbyszek-kieliszek
miejscowość:
wpis z 2012-01-09 15:14:15
Świetny występ w Łomży. Super kawałki, super brzmienie. Fajni muzycy (gracie z serdecha-widać), zajebisty perkusista, oryginalna wokalistka. Byłem na Waszym koncercie drugi raz, pierwszy kiedyś przed kabaretami. Wtedy też mi się podobało. Grajcie w Łomży częściej!!!
strona: wstecz [1][2] dalej

net3.pl księga gości w 3 minuty!
...

Darmowe księgi gości gwarantują:

gastrolog Warszawa | kurs astrologii | dermatolog Warszawa |