KSIĘGA GOŚCI
ilość wpisów w księdze: 74

www.swantoni.leszno.net

teresa-cz@wp.eu

AKTUALIZACJE NA STRONIE SĄ UMIESZCZANE NIE WCZEŚNIEJ, JAK PO MSZY ŚW. SOBOTNIEJ. ADMINISTRATOR STRONY NIE JEST AUTOREM AKTUALIZACJI


autor
miejscowość
email
strona www
twój wpis


 
strona: wstecz [1][2][3][4][5] dalej
autor: parafianin
miejscowość:
numer gg:
wpis z 2013-07-11 17:47:23
ja akurat rozumiem, skąd krytyka naszego duchowieństwa. podobnie, tak jak już "parafianka" napisała, mnie również wydaje się, ze probosz nie widzi zachowania naszych wikariuszy, szczególnie jednego.
autor: E
miejscowość: Leszno
numer gg:
wpis z 2013-06-19 21:55:47
Nie ważne dla mnie jest to w jakiej pozycji przyjmuję Pana Jezusa do mojego serca.WAŻNE,że z czystym sercem Nie rozumiem,skąd ta krytyka naszych duchownych...
autor: Miłosz Czesław
miejscowość: Cielcza
numer gg:
wpis z 2013-04-18 20:59:55
Księża wikariusze pomylili święcenie potraw ze śmingusem dyngusem! Czy to my musimy im przypominać, że śmingus dyngus wypada zawsze w prima aprilis, a nie w sobotę wielką? To potwarz dla kościoła katolickiego...!
autor: pielgrzym
www.teatrroma.pl/
miejscowość: Rzym
numer gg:
wpis z 2013-04-18 20:30:21
W tym roku pańskim przyszło mi być podczas dnia potraw święceń w Leszno. Chciałbym obronic wikariuszy. Ja wyszedłem z morką głową.
autor: parafianka
miejscowość: leszno
numer gg:
wpis z 2013-04-03 13:20:56
księża wikariusze należy być bardziej kulturalnymi w stosunku do parafian bo zachowanie w czasie święcenia potrawa było delikatnie mówiąc złe czy ksiądz proboszcz nie widzi jak zachowują się nasi wikariusze
autor: Józef
miejscowość: spod Leszna
numer gg:
wpis z 2012-05-28 09:53:24
1. "są miejsca, gdzie możemy godnie przyjąc Komunię Świętą, na kolanach, ale o 'naszej' parafii też pamiętamy" - mogę wiedzieć, co to za miejsca w Lesznie i okolicy?
2. Proszę "parafian" o podanie swojego e-maila kontaktowego.

Z Bogiem!
autor: Zbyszek
miejscowość: z Ogrodów
numer gg:
wpis z 2012-05-27 12:01:06
Z radością dołączam się do życzeń Admina.
Kolejnych 25-ciu lat kapłaństwa ...
Szczęść Boże Ks. Proboszczu
autor: Admin
miejscowość:
numer gg:
wpis z 2012-05-26 23:25:28
Z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich Naszego Kochanego Proboszcza Ks.Macieja Grzesia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: Niech dobry Bóg darzy łaską zdrowia, Chrystus niech zawsze prowadzi swoimi ścieżkami, a Duch Święty niech obdarza Księdza pełnią swoich darów. Niech nigdy nie zabraknie Księdzu entuzjazmu i zachwytu z jakimi ukazuje nam Ksiądz Boże oblicze. Szczęść Boże!
autor: Damian
miejscowość: Leszno
numer gg:
wpis z 2012-05-24 10:50:25
Niezwykłe, że i tutaj - w końcu - ludzie, parafianie zaczynaja dostrzegac to, co od złego pochodzi. Brawo! Odwagi! A i księża - w końcu - po rozum pójdą do głowy.
autor: parafianie
miejscowość: Leszno
numer gg:
wpis z 2012-02-21 00:55:22
Prawda zawsze była wyśmiewana i wzgardzana.
Matka Boża w Quito 400 lat temu, objawiła to wszystko, co będzie miało miejsce w XX, XXI wieku.
Znamy różne osoby, z różnych miejsc Polski, nie wspominając Polonii. Postawa klęcząca, nie jest mile widziana (nie odnosimy tego do 'naszej' parafii) i nie jest to przypadkowe. Bywa i tak, że Komunia na klęcząco nie zostaje udzielona (można wtedy wyjątkowo przyjąc duchowo), bywa że spotyka się ze złością czy nawet wrogością. Ale są też przykłady b. pozytywne, też i powrotu do klękania, a i też miejsca, gdzie nie zostało to zniesione.
Pamiętajmy też nie tylko o sobie, ale także o innych, którzy chcieliby uklęknąc, zgodnie z własnym sumieniem, ale nie mogą.
Szczęśc Boże wszystkim
autor: parafianie
miejscowość: Leszno
numer gg:
wpis z 2012-02-21 00:21:44
Ponieważ pojawiły sie różne głosy, za wsparcie dziękujemy, ale za "uderzenia" jeszcze bardziej, dwa zdanie od nas - parafian.
Nie wszyscy uczestniczymy w niedzielnej Mszy Św. w parafii św. Antoniego, ponieważ są miejsca, gdzie możemy godnie przyjąc Komunię Świętą, na kolanach, ale o 'naszej' parafii też pamiętamy.
Podobnie jest w tygodniu, też z tego powodu, ale też z innego. Msze Św. odprawiane są w Kaplicy, nie ma w centrum Ołtarza tabernakulum i Krzyża (trochę znamy modernizm napływający od kilku lat z Zachodu do Polski), na to zwraca też uwagę Papież. Warto też zwrócic uwagę, dlaczego w coraz więcej parafiach, w coraz więcej miastach, powraca się do Mszy Trydenckich. Ale o tym tylko wspominamy. Skrócone też są o kazanie, tak na marginesie.
My też byliśmy kiedyś nieświadomi wielu rzeczy, mówią tak też niektórzy księża, ale dzięki Bogu, tylko dzięki Bogu, Jego łasce, "otworzono" nam oczy, nie po to, żeby zostawic to dla siebie, my wiemy, klękamy itd., itp., ale też po to, żeby dzielic się tym z innymi. Dla Boga liczy się każdy człowiek.
Ale, żeby to zrozumiec, trzeba sięgnąc, oprócz gł. źródeł wiary, po teksty świętych, błogosławionych (np.A.K.Emmerich), po orędzia Matki Bożej i Pana Jezusa, wiele jest już zatwierdzonych przez Kościół, posiada Imprimatur, np. Fatima, Akita, La Salette, orędzia ks. Gobieggo "Matka Boża do swoich umiłowanych synów kapłanów", ks.D.O.Michelini "Orędzie Pana Jezusa do kapłanów".
Pan Jezus tak, jak kiedyś uzdrawiał, tak i teraz uzdrawia, tak jak kiedyś przemawiał i Matka Boża, tak i teraz przemawiają i przypominają nam prawdę, zawartą zresztą w Piśmie Św., a Duch Święty oświeca. "ucha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie, a co szlachetne zachowujcie".
Każdy też będzie wiedział, jak postępowac. A to nie ma byc droga łatwa i przyjemna. Niektórzy kapłani też nie mają łatwo, zwł. pokazujący prawdę, a nawet bardzo trudno. Ale wtedy człowiek dostaje jeszcze więcej sił. Wszystko musi byc okupione ofiarą, tak też będzie z odnową Kościoła, za to Jego Chwała wieczna.
Prawd
autor: parafianie
miejscowość: Leszno
numer gg:
wpis z 2012-02-20 23:09:02
W odpowiedzi na jeden z wcześniejszych wpisów, w skrócie.
Kościół od samego początku miał świadomosc, że gdy pobożnośc Eucharystyczna słabnie - słabnie i wiara. Sobór Trydencki(1551), występując w obronie wiary, kultu i czci do Najświętszego Sakramentu, orzekł: "Nie ma więc żadnej możliwości wątpienia, że wszyscy wierni Chrystusowi według zwyczaju stale przyjętego w Kościele katolickim, mają temu Najświętszemu Sakramentowi oddawac najwyższy kult adoracji (latria), który należy się prawdziwemu Bogu [kan.6]. Nie zmniejsza obowiązku uwielbiania to, że Chrysus ustanowił ten Sakrament dla spożywania. Wierzymy bowiem, że w nim obecny jest Bóg".
Gdy wzrasta pobożnośc Eucharystyczna, wzrasta i wiara.
Zachód jest akurat przykładem upadku wiary, a pobożnośc Eucharystyczna zanikła tam już bardzo dawno temu.
Mamy właśnie przykłady powrotu do Boga, bo ludzie zobaczyli poczucie Świętości i Sacrum i na nowo poznali Boga żywego w Najświętszym Sakramencie.
autor: Teresa
miejscowość:
numer gg:
wpis z 2012-02-20 16:11:22
Jak nie umożliwia się klękania? Ksiądz Proboszcz w swoim kazaniu wyraźnie poinformował, że jeżeli ktoś chce przyjmować Komunię Św. na klęcząco, czy z rąk Kapłana, to On nie widzi w tym żadnego problemu - Komunię otrzyma, decyzję pozostawia nam.
Odzewem parafian będzie pytanie: a gdzie klęcznik? Więc przewidując reakcję, pytam; a gdzie jest napisane, że on musi być?

autor: Piotr
miejscowość: Leszno
numer gg:
wpis z 2012-02-19 23:27:06
No właśnie, skoro nie eliminuje się postawy klęczącej, to dlaczego nie umożliwia się także klękania.
Dlaczego ogłasza się, że od dziś przyjmujemy Komunię Świętą na stojąco, a nie, np. tak, jak to zaproponował pan Zbyszek.

I tutaj jeszcze tak na marginesie dwie takie myśli, po dzisiejszych rozmowach z parafianami.
Dlaczego ktoś mówi, nie będę na ten temat rozmawiał, a później okazuje się, że tymi niewłaściwie postępującymi osobami są parafianie. Czy inni na pewno zawsze wszystko wiedzą.
Dlaczego ktoś inny ocenia wiarę parafian, nie wiedziąc tak naprawdę, kto ile się modli i w ilu Mszach Św. w tygodniu uczestniczy, np. w innych parafiach. Czy na pewno zawsze wszystko widac.
Ale to tak tylko na marginesie.
autor: Zbyszek
miejscowość: Leszno
numer gg:
wpis z 2012-02-19 11:18:10
Szanowna Pani Anko.
Przyznam, że ma Pani nieco racji. Nasza dysputa zatoczyła koło i praktycznie wróciliśmy do punktu wyjścia (co może sprawiać wrażenie jałowości). Widzę jednak, że Pani śledzi nasze posty dopiero od jakiegoś czasu i zapewne niezbyt uważnie.
Parę wpisów wcześniej podałem propozycję kompromisową, że pozwolę sobie ją w skrócie przypomnieć:
„ zwolennicy klękania, po prostu klękają; uprzednio ustawiając się do Komunii Św.
do kapłana, inni przyjmują Komunię na stojąco i podchodzą do kapłana lub do szafarza wedle uznania. Pozostawmy, jak to napisałem powyżej do osobistego wyboru …”

Dziękując za udział w dialogu,
Serdecznie pozdrawiam
Zbyszek

strona: wstecz [1][2][3][4][5] dalej

net3.pl księga gości w 3 minuty!
...

Darmowe księgi gości gwarantują:

gastrolog Warszawa | kurs astrologii | dermatolog Warszawa |